داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
سرور و سالار شهیدان که بطلبد خودش مرکب و توشه و مسیر را آماده می‌کند، اگر باور ندارید از خانم فاطمه بقائی بپرسید. خانم فاطمه بقائي از قهرمانان اهدای پلاسما است، ایشان از سال 1389 تاکنون ٢٢٣مرتبه اهدای پلاسما انجام داده‌اند و البته در راه اهدای پلاسما خانوادگی هم اقدام می‌کنند. ایشان و همسر و پسر و عروس خانواده همگی پلاسما اهدا می‌کنند، اما ماجرای سفر کربلای ایشان چه بود؟ این خانم خیر سال گذشته نذر كرده بودند با هزينه اياب و ذهاب پرداختی از مركز بهستان پلاسما براي زيارت به كربلا بروند ونذرشان را ادا کنند و ماه محرم پارسال این سعادت نصیب ایشان شد و حال خوب در جوار حرم ابا عبدالله را تجربه کردند.
داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
این همراه دوست داشتنی ما نه سال پیش با یکی از دوستانش به مراکز اهدای پلاسما آمد و از آن روز همراه ما شد. حالا رکورد آقای سالک افتخارآفرین محسوب می‌شود چرا که 236 بار روی تخت‌های مراکز بهستان پلاسما دراز کشیده و پلاسما اهدا کرده است. شاید از لحاظ شغلی ایشان بازنشسته محسوب شوند اما چنان هر بار پرانرژی و با شور و اشتیاق به مرکز مراجعه می‌کند که کل محیط را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. راز همراهی نه ساله آقای سالک با اهدای پلاسما در نیت او است. او می‌گوید:« من در بین اقوام و دوستانم کسی را نداشته‌ام که به داروهای مشتق از پلاسما نیاز داشته باشه، اما نیت من برای اهدای پلاسما رضای خدا است و کمک به هموطنانم، امیدوارم با اهدای پلاسما بتونم به اونا کمک کنم...»
داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
یکی در رشته کارگردانی تحصیل کرده و بازیگر تئاتر است، یکی هم مهندسی برق خوانده، اما هر دو در حال حاضر در بازار آهن مشغول به کار هستند، این تنها نقطه مشترک این دو برادر دوقلو نیست، هر دوی انها به اهدای پلاسما علاقه دارند در این راه همیشه کنار هم هستند. مرتضی و مصطفی دوقلوهایی هستند که هفت سال پیش توسط یکی از پرسنل روابط عمومی مرکز یافت آباد با اهدای پلاسما آشنا شدند. مرتضی می‌گوید:« ما همیشه و همه جا با هم هستیم، تا الان 147 بار اهدا کردیم و تا روزی که بتونیم اهدا رو ادامه می‌دیم چون قرار ما با مرکز اهدای پلاسما یک قرار دلی است ...» بعدا باز هم برای شما از این دوقلوهای خیر خواهیم گفت.
داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
آقای میرزاحسینی در مدت زمان نسبتا کوتاهی 19 بار در مركز كرج پلاسما اهدا کرده است و انگيزه اش براي اهدا هم اين است كه يك بيمار خاص در اقوام خود دارند. ایشان می گویند به دليل اينكه از نزديك شرايط سخت اين بيمار را ديده است براي اهدای پلاسما مراجعه مي كند تا بتواند به بيماران خاص كمك كند. این اهدا کننده خیر دارای مدرک كارشناسي ارشد عمران است و در سازمان كنترل حمل و نقل و ترافيك كرج مشغول به كار است و ابراز امیدواری می کند که همگان برای اهدای پلاسما مراجعه کنند تا دیگر هیچ بیمار خاصی نگران تهیه داروهایش نباشد.
داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
خانواده نوری را می توان قهرمانان اهدای خانوادگی دانست. این خانواده یعنی آقای شهرام نوری و دو خواهرش تاکنون۵۵۶ بار اهدا پلاسما در مركز كرج داشته اند. یعنی این خانواده تاکنون حدود ٣٩٠ ليتر پلاسما اهدا کرده اند و تمام تلاششون اينه با انجام اهدا و معرفي اهداي پلاسما به دوستاشون بتونن در تهيه دارو براي بيماراي هموطنمون سهيم باشن.
داستان اهدا کنندگان بهستان پلاسما
آقای مهدی آهنگری یکی از این افراد است، مردی که پیشه اش نظامی گری است. او می گوید با وجود کار زیاد و شرایط خاص کاری و اینکه حفظ امنیت کشور و نظام از الویت های شغل ماست، اما ۹سال است که برای اهدای پلاسما به مرکز بهستان پلاسما واحد یافت آباد می آیم ،چون به نظرم زکات سلامتی خودم را باید با اهدای پلاسما و کمک به بیماران بدهم.من دقیقا۲۱۶ مرتبه اهدای پلاسما داشته ام . برادر و خواهر ام هم با پیشنهاد من در همین مرکز، پلاسما اهدا میکنند و همسرم هم چند سالی است که همراه من اهدا میکند و تاکنون ۶۵مرتبه اهدا کرده است....